Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 16 czerwca 2013

MOJA PIERWSZA ENCYKLOPEDIA ZWIERZĄTMoja Pierwsza Encyklopedia Zwierząt to wygrana w konkursie zorganizowanym przez „Hocki Klocki” na Facebook-u.  Gdy tylko przesyłka z wygraną dotarła do Nas – zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Mojej córci też się spodobała ale głownie ilustracje zwierząt ;)

Tytuł: Moja Pierwsza Encyklopedia Zwierząt
Autor: Parker Steve
Wydawnictwo: SBM
Cena: 15-25zł
Oprawa: twarda
Ilość stron: 96


Moja Pierwsza Encyklopedia Zwierząt wprowadza młodych czytelników w świat zwierząt. Ciekawie przedstawione kolorowe obrazki, fotografie (jest ich ponad 500) oraz różne ciekawostki, zagadki, gry -sprawiają, że przyciągają uwagę dziecka.
Umieszczone informacje są krótkie, zwięzłe i na temat, są napisane w sposób zrozumiały i prosty tak aby dziecko mogło zrozumieć treść i łatwą ją przyswoić.

Każda strona zawiera nowy temat co ułatwia szybkie szukanie potrzebnych informacji. Już sam spis treści jest czytelny i pełny barw. Na każdej stronie umieszczone są kolorowe paski – informują nas w jakim jesteśmy dziale tematycznym a jest ich sześć:


PTAKI – czerwony pasek
SSAKI – pomarańczowy pasek
OWADY ORAZ INNE BEZKRĘGOWCE – zielone paski
ŚRODOWISKO NATURALNE – fioletowy pasek
PŁAZY, GADY ORAZ RYBY – niebieski pasek
ZWYCZAJE, ROZMNAŻANIE ORAZ CYKL ŻYCIOWY – żółty pasek

Główny tekst – każda strona zaczyna się od akapitu przedstawiającego dany temat. Przeglądając Encyklopedie zauważyłam, że są to informacje konkretne i zwięzłe – dotyczące danego zwierzątka. Co to za zwierzę, jego gatunek, jak wygląda, gdzie zamieszkuje, czym się żywi… Opisy nie są długie ani nudne w sam raz dla młodego ciekawskiego ;)

Podpisy – znajdują się pod każdą ilustracją i informuje nas co znajduje się na obrazku.

Zadania i zagadki –zielone i niebieskie pola można znaleźć na niektórych stronach i właśnie na nich znajdują się różne zadania i zagadki, które można rozwiązać, są to: słowne układanki, proste zadania, Quiz. Uważam, że jest to świetny przerywnik w nauce poznawania świata zwierząt, który utrwala zdobytą wiedzę.

Ciekawostki – są opisane w pomarańczowych polach, przeczytasz w nich zadziwiające ciekawostki z życia zwierząt.

Słownik – znajduje się na polach żółtych i wyjaśnia on nowe lub trudne słowa. Zdecydowanie jest to genialny pomysł, dzięki słowniczkowi rodzice mają ściągę gdy dziecko zadaje nam trudne pytania podczas wspólnego przeglądania Encyklopedii : ”Mamo a co to znaczy….”. Słowniczek udziela prostych a zarazem fachowych odpowiedzi.
Według mnie jest to Encyklopedia świetnie zaprojektowana pod względem graficznym, merytorycznym i organizacyjnym. Kolory i ilustracje zachęcają już najmłodszych czytelników do wertowania kartek. Treść jest zwięzła i prosta do zapamiętania dla starszego dziecka. Łatwo się po niej poruszać, można szybko odnaleźć interesujące nas informacje. Ponad to to nie tylko nauka ale i świetna zabawa a właśnie to jest najważniejsze dla naszych maluchów. 


Zastanawiam się dla jakiego przedziału wiekowego jest ta Encyklopedia, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji… Moja Emila ma niecałe 3 latka i póki co interesują ją bardzo ilustracje. Jakiś czas temu gdy przeglądałyśmy strony, córcia zgadywała jakie zwierzątko przedstawia dany obrazek. Teraz zaczęła zadawać pytania typu: „a dlaćego ten mlówkojad ma taki długi noś” ;) Widzę, że już na tym etapie Emilka uczy się z niej poznając świat zwierząt, ich wygląd, nazwę. Myślę, że z czasem dorośnie do tej Encyklopedii i będzie mogła w pełni z niej korzystać.
Dziękujemy raz jeszcze za wygraną jaką jest ta Encyklopedia. Zapraszam do polubienia profilu HOCKI KLOCKI na Facebook-u - może i Wam uda się coś miłego wygrać ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz