Łączna liczba wyświetleń

środa, 24 lipca 2013

Jak zbudować szczęśliwy związek?

Jak zbudować szczęśliwy związek? - to tytuł poradnika od wydawnictwa Edgard - Samo Sedno, które otrzymałam w ramach spotkania Pod Krakowskich Blogerek. Każda z dziewczyn otrzymała inny tytuł poradnika mi akurat przypadł TEN.
Właśnie - jak zbudować szczęśliwy związek, czy jest na to recepta, przepis, określony schemat? Otóż z poradnika dowiemy się, że nie ma konkretnej recepty na szczęśliwą miłość, gdyż każdy z Nas jest inny i czego innego oczekuje,  za to dzięki określonym zasadą możemy sprawić aby nasz związek z parterem był zdecydowanie lepszy.


Tytuł poradnika: Jak zbudować szczęśliwy związek?
Autor: Artur Król
Wydawnictwo: Edgard - Samo Sedno
Stron: 182
Cena: 29,90Poradnik składa się z pięciu części:

Pierwsza część - dla wszystkich, czyli dla osób które są same jak również będących w związku.
Druga część - dla szukających, dla osób które poszukują partnera.

Czytając pierwszą i drugą część nie ukrywam, że trochę się nudziłam. Jest tu mnóstwo ćwiczeń, które mnie nie interesowały. Z części tych dowiesz się,  że aby szukać miłości powinnaś uprzednio przeprowadzić autorefleksję i zadać sobie pytania typu: "co potrzebujesz do szczęścia? co oznacza dla Ciebie szczęśliwy związek? jakie cechy powinien mieć Twój przyszły partner? Gdzie go szukać? modele związku" itp. Czyli wszystkie te informacje o których, gdzieś już słyszałam, gdzieś przeczytałam - nic nowego, nic co by mnie zaskoczyło. Poza tym jestem w 5 letnim związku małżeńskim i być może dlatego ta tematyka mnie nie zaciekawiła.

Trzecia część - dla budujących, czyli dla osób będących w związku i chcący go ulepszyć.

Ta część poradnika podobała mi się najbardziej. Wyciągnęłam sporo wniosków, które na pewno przydadzą mi się w życiu. Są tu ciekawe porady dla par i dla małżeństw, które mówią o tym w jaki sposób rozmawiać ze sobą aby nie doszło do konfliktu. Przedstawione są tu przykłady - jakimi kategoriami myśli mężczyzna a jakimi kobieta. Interesującym pomysłem jest porada pt:"Kreatywne randki" - czyli nowy sposób na wspólne spędzanie czasu tak bay związek nie popadł w rutynę. W poradniku także czytamy, że w partnerstwie jest ważny czas spędzony razem jak również czas tylko dla siebie, dla własnego hobby, pasji czy po prostu godzinka dziennie na przeczytanie książki. Nie będę wszystkiego zdradzać, musicie poczytać sami ;)

Czwarta część - dla kończących, czyli dla osób których związek rozpada się lub rozpadł się.

Niestety ta część książki nie jest wesoła, ale na pewno wspiera czytelnika, opisuje częstą przyczynę strachu przed skończeniem związku i lęk przed samotnością. Generalnie w części tej autor wspiera osobę której związek się zakończył. Myślę, że w tej części jest wiele przydatnych informacji dla osób będących na takim etapie życia.

Piata część - dla będących, dotyczy dojrzałej miłości.

W rozdziale autor pisze, że do prawdziwej miłości i szczęścia trzeba dorosnąć.

Podsumowując, uważam że poradnik ten dla mnie nie jest w 100% przydatny ale nie jest także beznadziejny. Trzecia część jest bardzo ciekawa, zaczerpnęłam z niej wiele porad, pomysłów na to aby związek był bardziej ciekawszy, aby nie popaść w rutynę, aby potrafić rozmawiać z partnerem na różne tematy oraz w jaki sposób rozwiązywać problemy. Ten rozdział bardzo mnie wciągnął i czytałam go z wielkim zainteresowaniem. Czwarta część także jest ciekawa, pomaga pozbyć się "żałoby" po skończonym związku jak również naprowadza czytelnika do refleksji czy warto walczyć o związek czy też nie.
Z poradnika dowiedziałam się wile cennych wskazówek, z których na pewno skorzystam.


CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 2

 CZĘŚĆ 3

 CZĘŚĆ 4

CZĘŚĆ 5


Dziękuję wydawnictwu Samo Sedno za możliwość przeczytania poradnika: "Jak zbudować szczęśliwy związek?".

 

6 komentarzy:

 1. Lubię ich poradniki, zostały napisane przystępnym językiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz bardzo zdrowe podejscie do poradnikow. Nie wolno ich traktowac jak kompendium, ale moga byc inspiracja

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna książka, związek trzeba cały czas pielęgnować, w tym temacie nie można robić sobie wakacji :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tymi poradnikami to jest jeden zasadniczy problem ,zazwyczaj czytają je tylko kobiety:):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak masz rację ;) Dlatego należy przeszkolić mężów ;) Albo podsunąć im dział, który na pewno ich zainteresuje - czyli "erotyka", wtedy może zechcą poczytać coś więcej ;)

   Usuń
 5. Ich interesuje szkolenie z erotyki ale tylko praktyczne:):):):):)Kto by im kazał o tym czytać::):)

  OdpowiedzUsuń