Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 24 listopada 2013

Sova - roztoczom mówimy NIE!

Jak większość rodziców tak i ja staram się chronić swoje dziecko pod każdym względem.... także przed chorobami! Jednak alergia to specyficzna choroba z którą ciężko zwalczyć i trudno jest całkowicie wyeliminować przyczyny alergii ale można zmniejszyć  ryzyko i sięgać po produkty, które ułatwiają życie alergikom! Moja córka jest w dość małym stopniu alergikiem gdyż ma stwierdzoną alergię na pleśnie ale znam dzieciaki, które walczą z alergią, nieustanny nieżyt nosa powoduje poważniejsze infekcje, ataki astmy a wszystko to za sprawą alergenów.
Roztocza to bardzo powszechny alergen który żyje w kurzu domowym! Dlatego istotną rolę odgrywają produkty antyroztoczowe, ponieważ są wykonane z materiałów, które tworzą ochronną barierę przed roztoczami.
Na drugim spotkaniu Pod Krakowskich Blogerek otrzymałam właśnie taką kołdrę antyroztoczową od firmy SOVA. To kolejny wspaniały prezent, gdyż miałam już okazję testować podusię antyroztoczową tej samej marki o której pisałam TUTAJ.

http://alergsova.pl/
 
Produkt: SOVA Antyroztoczowa kołdra "ZIMA"
Materiał: EVOLON
Wymiary: 135x100cm
Kolor: Niebieski
Cena: 179zł
 
 
Od producenta: 
- Kołdra SOVA zapewnia trwałą ochronę przed alergenami wytwarzanymi przez roztocza kurzu domowego.
- Kołdrę SOVA wykonano z materiału Evolon® - bariery ochronnej dla roztoczy i ich odchodów (alergenów). Specjalna technologia uszycia zabezpiecza przenikanie alergenów również na szwach.
- Evolon® cechuje wysoka przepuszczalność pary wodnej, odporność na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach oraz lekkość i miękkość w dotyku. W procesie produkcji tkaniny zrezygnowano z wszelkiego rodzaju nakładanych warstw oraz laminowania.
- Evolon® zapobiega także rozwojowi grzybów.

Skuteczność Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) oraz TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). Evolon® zatrzymuje ok. 97% cząstek o średnicy 1,0 mikrometra (odchody roztoczy są znacznie większe:10-40 mikrometrów). Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / (dm2 * min).
Niebieski kolor kołdry to efekt barwienia, któremu został poddany materiał Evolon®. W procesie tym wykorzystano certyfikowane barwniki (Oeko-Tex 100).
Wypełnienie stanowi włóknina silikonowa o grubości 400g/m2. Niezwykle puszysta i miękka. Przewiewna, nie chłonie wilgoci. O właściwościach antyalergicznych. Wysoka jakość zastosowanego wypełnienia została potwierdzona certyfikatem Oeko-Tex 100.

Moja opinia:
Moja opinia na temat kołdry antyroztoczowej jest bardzo pozytywna. Choć produkt nie jest tani i nie wszystkich stać na taki zestaw do spania, jednak gdy w grę wchodzi spokojny, zdrowy sen naszych  małych alergików to warto zainwestować w specjalistyczną kołdrę, lub zasugerować rodzinie aby taki prezent kupiło dla dziecka (na urodziny czy na gwizdkę).
Kołdra z zewnątrz jest miła w dotyku ale ogólnie jest trochę bardziej sztywna od zwykłej kołdry. Aczkolwiek ja jestem przyzwyczajona do miękkich kołder więc musiałabym się przyzwyczaić do tego typu. Moja córka Emilka nie miała żadnego problemu i od razu ją zaakceptowała. Po praniu nie zmieniła swej faktury, ani koloru. Podoba mi się to, że kołdrę od SOVY można prać w wysokich temperaturach ale należy pamiętać aby nie stosować żadnych środków zmiękczających.


Emilka otrzymała kołdrę w wersji zimowej - jest bardzo ciepła, więc żadne chłody i roztocza nie są nam straszne! Dostępna jest także kołdra "wiosna/jesień". Oba modele można zakupić w większych wymiarach zarówno dla dziecka jak i dla dorosłego alergika!
Dodatkowo do kołdry SOVY dostałyśmy zabawny upominek jakim jest "Pan Roztocz" - niby straszny a moja córka go uwielbia ;) Otrzymałyśmy także firmową bransoletkę w kolorze turkusowym i z logo SOVY! To bardzo miłe podarki tym bardziej, że dzień przed naszym spotkaniem Pod Krakowskich Blogerek moja Emilka obchodziła trzecie Urodziny! Dziękujemy za tak cenny prezent!

7 komentarzy:

 1. :) pan Roztocz wymiata :)
  Miny Emilki super

  OdpowiedzUsuń
 2. Tego pana na zdjęciu znam doskonale ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam roztocza jedyny jakiego można zobaczyć gołym okiem:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Emilka jest urocza :-)
  U mnie bransoletkę przygarnęła starsza córka ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Urocza maskotka, takiego roztoczyka mogłabym ewentualnie przygarnąć :) Za to takim prawdziwym, w pościeli mówię zdecydowane nie. Gdy tylko zorientowałam się, że dziwne objawy jakich doświadczam to prawdopodobnie alergia testy były moim pierwszym krokiem. Teraz czekam na wyniki.

  OdpowiedzUsuń