Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 26 września 2013

Krakowska Manufaktura czekolady + Mamy + Dzieci = Świetna Zabawa

Dnia 25 wrzesień w Krakowskiej Manufakturze Czekolady, odbyło się kolejne spotkanie Pod Krakowskich Blogerek, tym razem grono blogerek powiększyło się o Nasze cudowne Pociechy. Po pierwszym spotkaniu blogerskim w czerwcu, postanowiłyśmy szybko spotkać się tak po prostu na kawę i pogaduchy, a że jesteśmy mami więc zabrałyśmy ze sobą dzieciaki. Nasze małe urwisy są w podobnym wieku dlatego szybko dogadały się własnym językiem i właśnie wtedy powstał plan, że we wrześniu musimy zorganizować spotkanie Pod Krakowskich Blogerek wraz z Dziećmi.
Zrealizowaliśmy swój cel, nie sadziłam, że będzie tak wesoło, miło, smakowicie i kreatywnie!


Spotkanie odbyło się w Krakowksiej Manufakturze Czekolady na ul.Szewskiej w Krakowie. Cóż to za słodkie miejsce... ciężko oderwać wzrok od tych wszystkich czekoladowych przysmaków.
Najbardziej obawiałam się o córkę, która jest ogromnym łasuchem i oczywiście skorzystała na wykładach tematycznych dotyczących Historii Czekolady! Sympatyczny Pan Tomasz rozpoczął spotkanie i opowiedział nam nie tylko z czego i jak powstaje czekolada ale także szczegółowo przedstawił całą historię o czekoladzie.


Do tego odbyła się degustacja ekskluzywnych czekolad.
Kosztowaliśmy między innymi takie czekolady jak:
- Dominikana, czekolada biała 31%
- Kostaryka, czekolada mleczna 38%
- Peru, czekolada deserowa 64%
- Papua Nowa Gwinea, czekolada deserowa 64%
- Uganda, czekolada gorzka 81%Do gustu przypadły mi czekolady białe i mleczne, natomiast czekolady deserowe oraz gorzkie są dla mnie zbyt intensywne. Międzyczasie nasze Dzieci degustowały białe i mleczne serduszka. W tym bajecznym zakątku organizowane są również Warsztaty Czekolady zarówno dla dzieci jaki i dla dorosłych, gdzie można stworzyć własną pralinkę i pomalować tabliczkę czekolady. W tym przedsięwzięciu nie brałyśmy udziału gdyż nasze dzieciaki są jeszcze za małe. W miejscu tym znajduje się także sklep i kawiarnia.Miałyśmy przyjemność skosztować pysznych ciast i ciepłych napoi z zawartością czekolady oczywiście;)

Po tak słodkim wstępie czas na rozrywkę dla Naszych Dzieci. Jest to istotny punkt spotkania czyli Warsztaty z Ciasto-Plasto prowadzone przez Panią Annę oraz Panią Małgorzatę.


Zdecydowanie zajęcia te podbiły serca nie tylko dzieci ale i mam ;) Wszyscy kreatywnie uczestniczyli w lepieniu, gnieceniu i tworzeniu, pod czujnym okiem Pań. Stworzyłyśmy kilka dzieł, np. magnesy na lodówkę, figurki itp. W nagrodę za aktywne uczestnictwo podczas Warsztatów otrzymaliśmy prezenty, ale o tym będzie mowa w oddzielnym poście...Kolejną atrakcją była prezentacja Pani Ewy - przedstawicielka z firmy RoomMates, która posiada w swej ofercie niezwykle piękne i pomysłowe naklejki na ścianę,  mogą ozdobić pokój każdego Dziecka.
Naklejki są barwne i wielokrotnego użytku, dzięki czemu można tworzyć różne historie i zabawy poprzez ponowne odklejanie i przyklejanie postaci, zwierzątek czy autek, jednak szczegóły poznacie wkrótce ;)

Na sam koniec wystąpiła Pani Jola, która reprezentuje portal ekoRodzice.pl Udzieliła nam wiele cennych wskazówek i porad dotyczących ekologicznego życia.


Promowała zdrowy i bezpieczny tryb życia wolny od chemii. Jeśli macie ochotę poczytać i dowiedzieć się jak ekologicznie funkcjonować, koniecznie zaglądnijcie na portal bo warto poczytać między innymi o radach EkoMamy, Pani Eko Domu, Zabawy dla Dzieci czy Rodzice Radzą. Znajdziecie tu także Eko Przewodnik po Krakowie w formie elektronicznej do pobrania.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w to spotkanie, za udostępnienie sali w Krakowskiej Manufakturze Czekolady, za wykłady, prezentacje i za doborowe towarzystwo. A Nasze dzieciaki sprawiły, że spotkanie było bardzo intensywnym i wesołym przeżyciem ;) Wszytko to sprawiło, że dzień upłynął mile lecz niestety bardzo szybko.

Dziękuję koleżankom za wspólnie spędzony czas:
Ani 

Dziękujemy bardzo  sponsorom, którzy obdarowali nie tylko Nasze Dzieciaki ale pomyśleli także o Mamach ;)

Ciąg dalszy posta na temat spotkania ukaże się w drugiej części.


8 komentarzy:

  1. Faktycznie było rewelacyjnie, dzieci długo będą pamiętać tą wycieczkę :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. spotkanie było rewelacyjne obyśmy znowu wszystkie się spotkały w naszym gronie.:)

    OdpowiedzUsuń